Ad Astra Radio Family Brands

Top Kansas Career and Technical Education (CTE) Scholars Recognized

SHARE NOW

TOPEKA, Kan. – The Kansas State Department of Education (KSDE) announced that 261 Kansas high school seniors – the highest number ever – have been named 2023 Kansas Career and Technical Education (CTE) Scholars.

The announcement was made during the Kansas State Board of Education meeting on Tuesday, April 11.

The Kansas CTE Scholar program is an opportunity to recognize well-rounded, outstanding CTE students who are finishing their senior year of high school. The first Kansas CTE Scholars were named in 2017.

To be named a CTE Scholar, a student must be a high school senior and meet the following criteria:

  • Have completed (or upon successful completion of current course enrollment) a minimum of three CTE credits with at least two of the three credits above introductory level. Earned credits can be across pathways.
  • Have a CTE grade point average (GPA) of 3.5 or better in CTE coursework.
  • Be involved in civic engagement leadership, which refers to a student selecting an issue of concern and providing leadership through project-based actions to improve the community, state or nation; or have a minimum of 100 hours of volunteer experience. A letter of validation is required for civic engagement leadership, and documentation of 100 hours with an adult signature is required for community service.
  • Work-place learning experience. These experiences can include school-based experiences, internships, clinicals, supervised agricultural experiences, community-based or student-led businesses located on or off the school campus. The experiences should reflect the career interests of the candidate and industry expectations. A minimum of 80 hours of experience is expected prior to submission, along with an essay of 175 words or less titled, “My Work-Based Learning Experiences.”
  • Career vision summary statement. This is a short reflection of a candidate’s personal career vision and future plans. A maximum of 175 words is allowed.

Scholars receive a commemorative pin, special certificate, graduation honor cord and statewide recognition.

This year’s Kansas CTE Scholars are:

Piper USD 203, Piper High School

  • Jade Arwine, Piper USD 203, Piper High School, hospitality and tourism.
  • Mason Lofton, Piper USD 203, Piper High School, engineering.
  • Lydia Vogel, Piper USD 203, Piper High School, health and biosciences.
  • Austin White, Piper USD 203, Piper High School, business management and administration.
  • Colby White, Piper USD 203, Piper High School, arts, AV, technology and communications.

De Soto USD 232, De Soto High School

  • Brandalin Book, De Soto USD 232, De Soto High School, engineering.
  • Maleigha Harris, De Soto USD 232, De Soto High School, arts, AV, technology and communications.
  • Ryan Jenkins, De Soto USD 232, De Soto High School, health and biosciences.
  • Edith Marquez, De Soto USD 232, De Soto High School, health and biosciences.
  • Judith Marquez, De Soto USD 232, De Soto High School, health and biosciences.
  • Treverton Tilton, De Soto USD 232, De Soto High School, architecture and construction.
  • Meredith Russell, Goddard USD 265, Eisenhower High School, education and training.

Maize USD 266, Maize High School

  • Sidney Sheern, Maize USD 266, Maize High School, health and biosciences.

Buhler USD 313, Buhler High School

  • Breanna Bingle, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Lillian Coldren, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Crislyn Frank, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Myles Fredrick, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Elise Gover, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Rylan Parks, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Ivan Penrose, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Bryce Ruda, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Willow Schlatter, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.
  • Emilie Schweizer, Buhler USD 313, Buhler High School, agriculture.

Colby USD 315, Colby High School

  • Jayla Rush, Colby USD 315, Colby High School, health and biosciences.

Wamego USD 320, Wamego High School

  • Allie Blume, Wamego USD 320, Wamego High School, agriculture.
  • Jenna DeRouchey, Wamego USD 320, Wamego High School, agriculture.

Wellington USD 353, Wellington High School

  • Chloe Hibbs, Wellington USD 353, Wellington High School, agriculture.
  • Shianna Hughes, Wellington USD 353, Wellington High School, agriculture.
  • Skylar Koehn, Wellington USD 353, Wellington High School, agriculture.
  • Jensen Lynnes, Wellington USD 353, Wellington High School, health and biosciences.
  • Cole McCorkle, Wellington USD 353, Wellington High School, agriculture.
  • Emma Stover, Wellington USD 353, Wellington High School, agriculture.

Newton USD 373, Newton High School

  • Brylee Budde, Newton USD 373, Newton High School, agriculture.
  • Jacob L. Budde, Newton USD 373, Newton High School, agriculture.
  • Camryn Entz, Newton USD 373, Newton High School, health and biosciences.
  • Lana Mayfield, Newton USD 373, Newton High School, agriculture.
  • Addie Nickel, Newton USD 373, Newton High School, agriculture.

Manhattan-Ogden USD 383, Manhattan High School

  • Melany Busot-Reyno, Manhattan-Ogden USD 383, Manhattan High School, finance.
  • Suzanne Chaffee, Manhattan-Ogden USD 383, Manhattan High School, education and training.
  • Nissa Olsen, Manhattan-Ogden USD 383, Manhattan High School, agriculture.
  • Alessandra Porres, Manhattan-Ogden USD 383, Manhattan High School, architecture and construction.
  • Soledad Rodriguez, Manhattan-Ogden USD 383, Manhattan High School, agriculture.
  • Carissa Tepe, Manhattan-Ogden USD 383, Manhattan High School, architecture and construction.

Russell USD 407, Russell High School

  • Gracie Karst, Russell USD 407, Russell High School, agriculture.

Skyline USD 438, Skyline High School

  • Halle Young, Skyline USD 438, Skyline High School, agriculture.

Garden City USD 457, Garden City High School

  • Anna Lobmeyer, Garden City USD 457, Garden City High School, agriculture.
  • Kathy Vo, Garden City USD 457, Garden City High School, health and biosciences.

Liberal USD 480, Liberal High School

  • AB Amador, Liberal USD 480, Liberal High School, marketing.
  • Maximilliano Arcos, Liberal USD 480, Liberal High School, marketing.
  • Marisol Arenivas, Liberal USD 480, Liberal High School, health and biosciences.
  • Marissa Arenivas, Liberal USD 480, Liberal High School, business management and administration.
  • Lexianni Franz, Liberal USD 480, Liberal High School, manufacturing.
  • Harold McElroy, Liberal USD 480, Liberal High School, arts, AV, technology and communications.
  • Emily Silaphanh, Liberal USD 480, Liberal High School, arts, AV, technology and communications.

Labette County USD 506, Labette County High School

  • Cecillia Newby, Labette County USD 506, Labette County High School, agriculture.

Olathe USD 233, Olathe East High School

  • Molly Barber, Olathe USD 233, Olathe East High School, hospitality and tourism.
  • Noah Barncord, Olathe USD 233, Olathe East High School, government and public administration.
  • Londyn Basham, Olathe USD 233, Olathe East High School/Olathe Advanced Technical Center (OATC), agriculture.
  • Emerson Burgett, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Sloane Bradford, Olathe USD 233, Olathe East High School/OATC, hospitality and tourism.
  • John Claymore, Olathe USD 233, Olathe East High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Isidro Contreras, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Kaitlyn Curtin, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Miles Dalton, Olathe USD 233, Olathe East High School, government and public administration.
  • Hazel Dawbarn, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Kimberly Dawson, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Sydney DeMartino, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Katelyn Eastman, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Tyson Grimes, Olathe USD 233, Olathe East High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Chanez Hachour, Olathe USD 233, Olathe East High School/OATC, health and biosciences.
  • Avery Harth, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Cherilyn Hernandez, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Selia Holmes, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Riley Husted, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Annabelle Konen, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Sadira Koontz, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Isabelle Labram, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Joshua Little, Olathe USD 233, Olathe East High School, government and public administration.
  • Sara Macoubrie, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Miranda Murillo, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Ashly Ochoa Aguilar, Olathe USD 233, Olathe East High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Aisha Patel, Olathe USD 233, Olathe East High School, health and biosciences.
  • Madeline Perez, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Libby Ramsey, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Jillian Reese, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Isabelle Rodriguez, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Nicole Starr, Olathe USD 233, Olathe East High School, teach and train.
  • Addison Thurman, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Sofia VanNoy, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Jenica Vargas, Olathe USD 233, Olathe East High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Jocelyn Wagnon, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Isaac Watts, Olathe USD 233, Olathe East High School, human services.
  • Kennedy Webber, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Maria Weingartner, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Makayla Whipekey, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Tamara Wilson, Olathe USD 233, Olathe East High School, education and training.
  • Isabell Woolsoncroft, Olathe USD 233, Olathe East High School/OATC, health and biosciences.
  • Breanna Zemencik, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.
  • Nathan Zhang, Olathe USD 233, Olathe East High School, architecture and construction.

Olathe USD 233, Kansas School for the Deaf/OATC

  • Angel Lira, Olathe USD 233, Kansas School for the Deaf/OATC, manufacturing.

Olathe USD 233, Mill Creek/OATC

  • Dane Christensen, Olathe USD 233, Mill Creek/OATC, manufacturing.

Olathe USD 233, Olathe North High School

  • Getasew Akalu, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Abrahim Ansari, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Evelyn Chagoya-Martinez, Olathe USD 233, Olathe North High School, hospitality and tourism.
  • Kennedy Clark, Olathe USD 233, Olathe North High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Jacob Danner, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Nyla Dean, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Damien Dixon, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Emily Flynn, Olathe USD 233, Olathe North High School, human services.
  • Christian Harney, Olathe USD 233, Olathe North High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Riley Jahner, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Noah Kyes, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Valeria Lopez, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Kenisen O’Hara, Olathe USD 233, Olathe North High School, human services.
  • Ashley Mwangi, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Jenna Seibel, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Andrika Spann, Olathe USD 233, Olathe North High School, human services.
  • Teagan Trimble, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.
  • Kai Willoughby-Neal, Olathe USD 233, Olathe North High School/OATC, agriculture.
  • Diane Wright, Olathe USD 233, Olathe North High School, health and biosciences.

Olathe USD 233, Olathe Northwest High School

  • Nicholas Bartels, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering.
  • Alana Brown, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Dalyn Brown, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Breanna Cole, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Ethan Collins, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, business management and administration.
  • Alexandria Dahl, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • KyLee Davis, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, information technology.
  • Rahi Dasgupta, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering
  • Eben Dawson, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Zander Famous III, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, School/OATC, manufacturing.
  • Kayli Fitzmaurice, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Tyler Flood, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Owen “Robin” Gamerl, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Johnathan Gardner, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Elijah Gelsheimer, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Oliviah Hall, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Sammuel Hanson, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, finance.
  • Ava Hansen, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Wendy Hernandez-Vallejo, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, health and biosciences.
  • Harper Holland, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, health and biosciences.
  • Aashna Jaiswal, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering.
  • Adam Jones, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, health and biosciences.
  • Brooklyn Jones, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, health and biosciences.
  • Gurvinder Kaur, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering.
  • Cyrus Knight, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, health and biosciences.
  • Eli Krogmann, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Easton Lane, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Joseph Lemuz, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Miles Lindley, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Ethan Martinez, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, information technology.
  • Alexander McCoy, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Daniel McCubbins, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering.
  • John McMullen, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Ethan Mejia, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Tierney Monroe, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Sophia Navarro, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Hanna O’Dell, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, human services.
  • Alden Pittinger, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School/OATC, transportation distribution and logistics.
  • Brooklyn Pitts, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Jared Prince, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering.
  • Seth Rodriguez, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, hospitality and tourism.
  • Chloe Robertson, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, human services.
  • Olivia Saale, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Alana Schmalzried-Lugo, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering.
  • Dorinda Schultz, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, hospitality and tourism.
  • Zacharyah Smith, Olathe USD 233, Olathe Northwest West High School, arts, AV, technology and communications.
  • Tselot Tafete, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, engineering.
  • Sydney Uher, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, human services.
  • Lukas Van Ommeren, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, hospitality and tourism.
  • Eli Whitacre, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Emmy Sawan Wood, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Weston Wertzberger, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.
  • Alexis Wolcott, Olathe USD 233, Olathe Northwest High School, arts, AV, technology and communications.

Olathe USD 233, Olathe South High School

  • Andrea Andrade, Olathe USD 233, Olathe South High School, finance.
  • Phoebe Blair, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Reese Bratkovic, Olathe USD 233, Olathe South High School, hospitality and tourism.
  • Jaden Buttron, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, manufacturing.
  • Gibson Crabaugh, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • Ryan Decker, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Madison Dumas, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, agriculture.
  • Pierce Duncan, Olathe USD 233, Olathe South High School, marketing.
  • Aeddon Fendrick, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, architecture and construction.
  • Jacob Groves, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • Liam Hill, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • GwynnAnn Johnson, Olathe USD 233, Olathe South High School, human services.
  • Dominick J. Kaiser, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Grace Kelly, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • Joshua Lee, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • Jamileth Martinez, Olathe USD 233, Olathe South High School, finance.
  • Samantha Morse, Olathe USD 233, Olathe South High School, human services.
  • Julius Mott, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Isra Musleh, Olathe USD 233, Olathe South High School, finance.
  • Coral Netten, Olathe USD 233, Olathe South High School, finance.
  • Emily Nitz, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, health and biosciences.
  • Becca Roach, Olathe USD 233, Olathe South High School, human services.
  • Carter Ruff, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • Ember Schroer, Olathe USD 233, Olathe South High School, human services.
  • Jacob Sears, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • Kaylee Sears, Olathe USD 233, Olathe South High School, human services.
  • Alek Sheafer, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, manufacturing.
  • Logan Sheafer, Olathe USD 233, Olathe South High School, arts, AV, technology and communications.
  • Alyssa Sobelman, Olathe USD 233, Olathe South High School, human services.
  • Jackson Steen, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, architecture and construction.
  • Christopher Taylor, Olathe USD 233, Olathe South High School, information technology.
  • Amber Ulrey, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, health and biosciences.
  • Andrew Vance, Olathe USD 233, Olathe South High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Emily S. Vandaveer, Olathe USD 233, Olathe South High School, human services.

Olathe USD 233, Olathe West High School

  • Brylee Adkins, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Levi Amos, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Carolina Angeles, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Nile Asentwa, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Isabela Barahona-Negrete, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Clayton Bauer, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Camilo Bustamante, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Julius Clark, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Austyn Clevenger, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Amberly Collado, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Alyssa Coleman, Olathe USD 233, Olathe West High School, human services.
  • Jesse Czajka, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, health and biosciences.
  • Gage Daniels, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Isabella Dunker, Olathe USD 233, Olathe West High School, human services.
  • Corin Eighmey, Olathe USD 233, Olathe West High School, business management and administration.
  • Arleth Flores, Olathe USD 233, Olathe West High School, human services.
  • Jared Fuller, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, manufacturing.
  • Madison Glassburn-Uitts, Olathe USD 233, Olathe West High School, hospitality and tourism.
  • Landon Griffith, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Simon Grube, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • McKenzie Hazen, Olathe USD 233, Olathe West High School, government and public administration.
  • Shaylee Jacobs-Wilson, Olathe USD 233, Olathe West High School, arts, AV, technology and communications.
  • Asees Kang, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, health and biosciences.
  • Brayden Kohout, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Kimberly Laguna Gutierrez, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Merritt Lane, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Lake Lewis, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Chandler Long, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Carmine Louisa, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Jennifer Melo Ayala, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Nathan Mendoza, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Katelyn Mia Moore, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Audrey Norris, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Cooper Novacek, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Kylie Pappas, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, hospitality and tourism.
  • Tyler Payne, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Gavin Pemberton-Flaherty, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, transportation, distribution and logistics.
  • Peyton Phillips, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Joshua Reyes Caro, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Emily Ross, Olathe USD 233, Olathe West High School, government and public administration.
  • Darby Russell, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Nicholas Sahrmann, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Terran Schuman, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, law and public safety.
  • Will Sitzmann, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • William Thompson, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Saleana Tipton, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Sydney Tizzard, Olathe USD 233, Olathe West High School/OATC, health and biosciences.
  • Loest van Heerden, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • William Walker, Olathe USD 233, Olathe West High School, engineering.
  • Eliza Watson, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Mackenzie Wealot, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Alexia Wolf, Olathe USD 233, Olathe West High School, agriculture.
  • Parker Young, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
  • Cooper Zwart, Olathe USD 233, Olathe West High School, law and public safety.
https://www.1861club.com/